Warszawskie targowiska

Miasto Stołeczne Warszawa

Bazar Zielniak

opublikowany: wtorek, 19 czerwca 2012 - 13:37, Contributor with no Name

Nowy "Zieleniak" Banacha


Nowoczesna hala z placem targowym - przyszła wizytówka Ochoty

W 2012 r. ruszy proces inwestycyjny targowiska przy ul. Banacha. W miejscu, w którym obecnie stoją "szczęki" i chaotycznie poustawiane budki, powstanie nowoczesna hala targowa o powierzchni handlowej ok. 1800m2, nawiązująca do tradycyjnych europejskich bazarów pod dachem. Znajdzie się tam miejsce zarówno dla stoisk owocowo-warzywnych jak i przemysłowych. Dodatkowo przygotowane zostanie miejsce na wolnym powietrzu - o powierzchni handlowej ok. 600m2 - przeznaczone do handlu z samochodów oraz ław umożliwiających handel niewielkimi ilościami produktów. Autorami projektu są architekci z pracowni JEMS.

Targowisko zastępcze

Po raz pierwszy w historii modernizacji warszawskich targowisk kupcom, zostanie udostępnione zastępcze miejsce pracy - targowisko tymczasowe. Tworząc je Ratusz kierował się nie tylko interesem kupców, ale przede wszystkim mieszkańców Ochoty, chcąc zapewnić im nieprzerwany dostęp do świeżych produktów. Na powierzchni 4000m2 kupcy będą mogli prowadzić swoją działalność do momentu powstania nowego "Zieleniaka".

Targowisko zastępcze będzie zlokalizowane pomiędzy ulicami Skorochód-Majewskiego i Siemieńskiego, w miejscu, gdzie wcześniej znajdowało się miasteczko ruchu drogowego.

Na targowisku tymczasowym powstaną 54 pawilony handlowe przeznaczone do prowadzenia handlu artykułami spożywczymi (wyposażone w instalację elektryczną i sanitarną) oraz 120 miejsc na utwardzonym placu z przeznaczeniem na prowadzenie sprzedaży z ruchomych straganów i samochodów. Powstanie również pawilon sanitarny.

Targowisko tymczasowe rozpocznie działalność 1 lipca 2012r.